Ribakina lakoćom do prvog polufinala Australian Opena

Petar Jenjić • utorak, 24.01.2023.

Jelena Ribakina uspješno je prošla dvoboj četvrtfinala Australian Opena protiv Jelene Ostapenko koju je svladala u dva seta...

Nakon što je s turnira ispratila najbolju tenisačicu svijeta Igu Swiatek, Jelena Ribakina nije se tu zaustavila te je po prvi puta u karijeri ušla u polufinale Australian Opena.

Kazahstanska tenisačica za protivnicu je imala Jelenu Ostapenko. Latvijska igračica u prethodna dva međusobna dvoboja slavila je bez izgubljenog seta, statistika joj nije išla na ruku, ali na to se nije obazirala.

Osvajačica prošlogodišnjeg Wimbledona, postavljena za 22. nositeljicu, noćas je slavila sa 6:2, 6:4 nakon sat i 21 minute provedene na terenu.

Prvi je set dobila lakoćom i pri tom je spasila dvije break šanse koje je imala njena protivnica. Svoje dvije prilike, od ukupno šest, iskoristila je na najbolji mogući način.

U drugi set Ostapenko je krenula bolje i povela je 2:0, ali to je bilo sve. Ribakina je ponovno preuzela primat te zaključila meč u svoju korist.

Za finale će se boriti protiv bolje iz dvoboja Jessice Pegule i Viktorije Azarenke.