Lazio 4:0 Milan
Milan

Milan neprepoznatljiv u Rimu, Lazio ga ponizio i razveselio Napoli

Branimir Korać • utorak, 24.01.2023.

U posljednjem susretu 19. kola Serie A Lazio je ugostio Milan i svladao ga s 4:0. Vrlo loša večer Milana razveselila je Napoli koji je ostao na 12 bodova prednosti...

Milan je definitivno u problemima i sve je dalje od obrane naslova prvaka Italije. Napoli ima ogromnu priliku koju jednostavno ne smije propustiti, igra najbolji nogomet u Italiji ove sezone i ima 12 bodova prednosti nad prvim pratiteljem, aktualnim prvakom Milanom.

U gostima u Rimu Milan je tražio sva tri boda svjestan kako mora početi skidati visok zaostatak, ali i Lazio je imao svoju računicu. Naime njega je pobjeda dovodila odmah na korak iza Milana. Za razliku od Piolijeve momčadi, Lazio je u boljem stanju i to je potvrdio.

Već u četvrtoj minuti Tatarusanu je morao po loptu u mrežu nakon gola Sergeja Milinković-Savića pokraj statične obrane gostiju, a novi problemi nastali su sredinom prvog dijela kada je igru morao napustiti Fikayo Tomori.

U 38. minuti Tatarusanu je Marušićev pokušaj skrenuo u stativu, ali na odbijanac dolazi Zaccagni i zabija za 2:0.

U 66. minuti Kalulu u 16 metara ruši Pedra i domaćin zarađuje kazneni udarac koji realizira Luis Alberto.

Embed from Getty Images

Tu nije bio kraj. U 75. minuti Lazio je krasnom akcijom ponizio Milanovu obranu, a Felipe Anderson postavio je konačnih 4:0.

Ante Rebić kod gostiju je ušao u 79. minuti umjesto Rafaela Leaa, a kod domaćina Toma Bašić u 83. minuti zamijenio je Milinković-Savića.