Jokić zabio za pobjedu Nuggetsa, Kuzma slobodnim bacanjem srušio Dončića i društvo

Petar Jenjić • srijeda, 25.01.2023.

U pet preostalih, noćas odigranih, NBA utakmica čak su u četiri navrata momčadi pobjeđivali s jednim posjedom razlike...

Indiana Pacersi zaostajali su 21 razlike protiv Chicago Bullsa, ali su na kraju ipak uspjeli slaviti sa 116:110 i tako prekinuti niz od sedam poraza.

Do pobjede su ih s po 26 poena predvodili Myles Turner (sedam skokova) i Bennedict Mathurin (sedam skokova).

DeMar DeRozan bio je najbolji kod Chicaga s 33 poena i pet skokova.

Drugi uzastopni poraz upisali su Boston Celticsi koji su noćas poraženi u Miamiju rezultatom 98:95. Heat je serijom 15:0 u posljednjoj četvrtini nadoknadio deset poena minusa i ostavio Boston na samo 13 koševa u cijeloj četvrtini - najmanje ove sezone.

Najbolji je u pobjedničkim redovima uvjerljivo bio Bam Adebayo koji je susret zaključio s 30 poena, 15 skokova i ključnim ubačajem u završnici dvoboja.

Jayson Tatum predvodio je Celticse s 31 poenom, 14 skokova i sedam asistencija. Uz sebe nije imao Jaylena Browna, Marcusa Smarta, Ala Horforda i Malcolma Brogdona, nekog zbog ozljede, a nekog iz osobnih razloga.

New York Knicksi zaostajali su 11 razlike osam minuta prije kraja, ali su okrenuli zaostatak i u Madison Square Gardenu stigli do pobjede protiv Cleveland Cavaliersa sa 105:103. U završnici susreta zaustavili su tri posljednja pokušaja Donovana Mitchella kojeg su opet ostavili bez pobjede u toj dvorani.

Osam trica, a ukupno 36 poena i 13 skokova, imao je najraspoloženiji igrač Knicksa Julius Randle.

Po 24 poena kod Clevelanda ubacili su Donovan Mitchell (osam skokova i osam asistencija) i Jarrett Allen (12 skokova).

New Orleans noćas su osvojili Nikola Jokić i njegovi Denver Nuggetsi koji su slavili sa 99:98. Srpski košarkaš ubacio je za pobjedu 16.9 sekundi prije kraja. Pelicansi su imali čak tri šuta u preostalom vremenu, ali nisu uspjeli zabiti.

Jokić je tako stigao i do novog triple-double učinka od 25 poena, 11 skokova i deset asistencija. Jamal Murray također je ubacio 25 koševa i dodao sedam asistencija.

Šest igrača Pelicansa bilo je dvoznamenkasto, a najbolji je C.J. McCollum koji je ubacio 20 koševa.

Još jedna jako tijesna utakmica odigrana je u Texasu gdje su Dallas Mavericksi poraženi od Washington Wizardsa. Odlučilo je jedno slobodno bacanje, ono Kylea Kuzme, kojeg je zabio 4.2 sekunde prije kraja za konačnih 127:126 u korist gostiju.

Kuzma je susret zaključio s 30 poena i pet skokova, dok je Bradley Beal dodao 22 koša.

Luka Dončić bio je najbolji kod Dallasa s 41 poenom, 15 skokova i šest asistencija.