Đoković projurio u polufinale, Rubljov bez prave šanse

Petar Jenjić • srijeda, 25.01.2023.

Novak Đoković posljednji je polufinalist Australian Opena nakon što je u tri seta lakoćom porazio Andreja Rubljova...

U lovu na svoj jubilarni deseti Australian Open do nove je pobjede stigao Novak Đoković. S obzirom na krajnji ishod, kao da mu se žurilo što prije završiti meč.

Srpski tenisač u četvrtfinalu je igrao protiv Rusa Andreja Ruboljova koji ipak nije bio prevelika prepreka za 35-godišnjaka koji je postavljen za petog nositelja.

U četvrtom međusobnom ogledu stigao je do treće pobjede, a danas je u Melbourneu slavio u tri seta. Bilo je 6:1, 6:2, 6:4, a meč je trajao svega dva sata i pet minuta.

Đoković je dominirao kroz cijeli meč i pritom osvajao 80 posto poena na prvi servis. Spasio je svih pet break šansi protivnika, a iskoristio pet od ukupno 14.

Bilo je to i više nego dovoljno za novu pobjedu i polufinale gdje će igrati protiv Tommyja Paula.