Vidović strijelac u remiju Vitessea, Pandur sačuvao mrežu čistom protiv Heerenveena

Branimir Korać • četvrtak, 26.01.2023.

U 18. kolu nizozemskog prvenstva među strijelce se upisao i mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović...

Vitesse je u 18. kolu kod kuće remizirao 2:2 protiv Twentea, a velike zasluge za to nosi i mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović.

Vidović je igrao od prve minute i stigao do svog drugog ovosezonskog pogotka. Gosti su poveli preko Rickyja van Wolfsvinkela da bi u 44. minuti Vidović izjednačio.

U drugom dijelu Matuš Bero pogodio je za preokret, no Twente je izbjegao poraz pogotkom Vaclava Černyja.

Vidović je igrao do 88. minute.

Valja istaknuti i 2:0 pobjedu Fortune Sittard kod kuće protiv Heerenveena. Gosti su bili favoriti, ali Fortuna je ipak zaslužila bodove.

Umaro Embalo i Burak Yilmaz donijeli su pobjedu svojim golovima. Ivor Pandur sačuvao je mrežu čistom, cijelu utakmicu odigrao je Kristijan Bistrović dok je Stipe Radić ušao u sudačkoj nadoknadi.