Zimski sportovi

EYOF: Ljutić zauzela 17. mjesto, nastupili i biatlonci i skijaški trkači

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 26.01.2023.

Petog natjecateljskog dana na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u talijanskom Tarvisiju održan je ženski veleslalom...

Hrvatska predstavnica Dora Ljutić zauzela je 17. mjesto u konkurenciji 87 skijašica u dobi od 14 do 18 godina u utrci veleslaloma na Europskom olimpijskom festivalu mladih.

Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman - ovaj put je s 20. mjesta uspjela napredovati do 17., s ukupnim vremenom 2:50.47.

Za pobjednicom, Talijankom Ludovicom Righi, zaostala je 3.99 sekundi. Srebrnim odličjem okitila se Šveđanka Moa Landstroem (+0.27), a broncom Austrijanka Nadine Hundegger (+0.49).

Hrvatskoj predstavnici na EYOF-u ostaje još subotnji nastup u superveleslalomu.

Dvojica hrvatskih biatlonaca nastupili su u utrci na 12.5 kilometara - Matija Legović bio je 13. (39:28.8), dok je Filip Crnić zauzeo 19. mjesto (40:08.5). Pobijedio je Slovenac Pavel Trojer (34:52.2).

Natjecalo se i dvoje hrvatskih skijaških trkača - Leona Garac bila je 47. (3:24.82) u izlučnoj utrci klasičnog sprinta, što nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, dok je Borna Kuprešak zauzeo 53. mjesto (3:01.48), s istim epilogom glede prolaska u četvrtzavršnicu.

Pretposljednjeg dana EYOF-a na stazu će skijaš Karlo Filipec u veleslalomu, dok će Meri Marinac nastupiti u slobodnom programu umjetničkog klizanja.