Novak Đoković ne staje, ni Tommy Paul nije bio previsoka prepreka

Petar Jenjić • petak, 27.01.2023.

Novak Đoković igrat će u finalu Australian Opena protiv Stefanosa Tsitsipasa nakon što nije imao prevelikih problema protiv Tommyja Paula...

Apsolutno nikakvih problema nije imao Novak Đoković koji je u svom polufinalu igrao protiv 35. igrača svijeta, Amerikanca Tommyja Paula i u konačnici ga pobijedio s 3:0 u setovima.

Najbolji srpski tenisač slavio je sa 7:5, 6:1, 6:2 nakon dva sata i 21 minute provedene na terenu, a sada će se boriti za svoju desetu titulu na ovom Grand Slamu, a 22. ukupno u karijeri.

Ne računajući prvi set, Paul je bio nedorasao protivnik kojem je sam plasman u polufinale bio ogroman uspjeh, s obzirom na to da nikada ranije na Grand Slamu nije došao dalje od osmine finala.

Đoković je u prvom setu poveo s 5:1, ali Paul se s dva uzastopna breaka vratio. Ipak, srpski tenisač još jednom je oduzeo servis protivniku te stigao do seta. U preostala dva izgubio je tek tri gema.