Mladost prekinula niz poraza i visoko slavila protiv Hermesa

Branimir Korać • petak, 27.01.2023.

U susretu 16. kola Prve lige košarkaša Mladost je u gradskom dvoboju slavila protiv Hermes Analitice sa 107:75...

U prošlom kolu Hermes je prekinuo niz poraza slavljem protiv posljednjeplasirane Puntamike, a sada je Mladost prekidala svoj niz poraza uvjerljivim slavljem protiv Hermesa.

Mladost je odigrala vrlo dobru utakmicu i slavila sa 107:75 uz šut od 55 posto iz igre, od čega za tri poena vrlo preciznih 13/24.

Već prva dionica dala je naznačiti u kojem smjeru ovaj susret ide, Mladost ju je dobila s 34:18, a onda je u drugom poluvremenu dodatno pobjegla i visoko slavila.

Predvodili su je sjajni Toni Bilić, koji je za 27 minuta ubacio 36 poena (6/8 za tri) te uhvatio pet skokova, i Luka Mršić s 13 poena i šest skokova.

Kod gostiju Ante Smolić ubacio je 16 poena , a po 13 su dodali Josip Škara (šest skokova, šest asistencija) i Nikola Ivanković (pet skokova).