Ana Konjuh nakon velike borbe do drugog kola kvalifikacija

Petar Jenjić • subota, 28.01.2023.

Ana Konjuh izborila je drugo kolo kvalifikacija za WTA turnir u Lyonu. U tri seta slavila je protiv Katerine Baindl iz Ukrajine...

Pobjedu na startu kvalifikacija WTA turnira u Lyonu upisala je Ana Konjuh koja je u tri seta bila bolja od Ukrajinke Katerine Baindl.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda Konjuh koja je danas slavila nakon dva sata i 47 minuta igre. Meč je završen rezultatom 6:2, 6:7, 7:6

Prvi je set lakoćom otišao na stranu hrvatske tenisačice koja je s tri breaka povela s 5:0. Ukrajinka je uspjela samo ublažiti gubitak.

U drugom je Baindl imala break prednosti, a nešto kasnije i set loptu, no Konjuh je to spasila i izborila 13. igru. Međutim, u tie-breaku je dobila samo dva poena.

Ukrajinska tenisačica u dva je navrata imala po break prednosti u trećem setu, ali Konjuh se oba puta vratila. Imala je Hrvatica i dvije meč lopte, ali meč je otišao u novi tie-break. Ipak, tu je do pobjede stigla 124. igračica svijeta koja je pritom izgubila tek jedan poen.

Za ulazak u glavni turnir igrat će protiv bolje iz dvoboja Waltert - Frech.