Prekinut veliki niz pobjeda Wolfsburga, Hoffenheimu visok domaći poraz

Branimir Korać • subota, 28.01.2023.

Odigrana je većina susreta 18. kola Bundeslige, Hrvati nisu bili u naslovnim ulogama, a jedini koji je stigao do pobjede je Josip Juranović s Union Berlinom, međutim nije bio na travnjaku...

Hoffenheimova loša forma se nastavlja i upisan je novi neugodan poraz. Ovaj put kod kuće je izgubio od Borussije Mönchengladbach koja je slavila s visokih 4:1.

Borussia je puno bolje realizirala svoje prilike, imao ih je dovoljno i domaćin, ali on nije bio precizan.

U prvom poluvremenu Jonas Hofmann bio je dvostruki strijelac, Bebou je smanjio u 80. minuti, ali Stindl i Wolf odvode Borussiju do 4:1 i uvjerljive pobjede.

Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Embed from Getty Images

Mainz je prekinuo seriju utakmica bez pobjede slaveći na svom travnjaku s 5:2 protiv Bochuma. Na odmoru je već bilo 3:0 golovima Lee Jae-Sunga, Widmera i Onisiwa. Koliko je Thomas Letsch bio zadovoljan nastupom Bochuma, najbolje pokazuje to što je na odmoru napravio čak četiri izmjene.

U nastavku susreta Mainz je samo potvrdio pobjedu golovima Onisiwa (dva) da bi Kunde i Mašović postavili konačnih 5:2.

Union Berlin vratio se na drugu poziciju na ljestvici pobjedom u gostima kod Herthe s 2:0. Ivan Šunjić na jednoj i Josip Juranović na drugoj strani odgledali su utakmicu s klupe dok je Filip Uremović odradio cijelu utakmicu za Herthu.

Gosti su bili uspješniji golovima Danilha Doekhija i Paula Seguina.

Augsburg je u gostima kod Freiburga poražen s 3:1. Dion Drena Beljo krenuo je u prvih 11 i igrao do 62. minute, a sedam minuta kasnije u igru je ušao David Čolina.

Freiburg je poveo u 13. minuti golom Michaela Gregoritscha, ali nakon pola sata igre Augsburg se vraća golom Mergima Berishe iz kaznenog udarca. Ipak se na odmor otišlo uz vodstvo Freiburga, pogodio je Lucas Holer za 2:1.

U drugom dijelu Beljo je imao jednu dobru priliku za poravnanje, ali nije pogodio u okvir gola da bi na kraju u 85. minuti Lienhart zabio za 3:1 i otklonio sve dvojbe.

Velika serija pobjeda Wolfsburga je prekinuta. Werder je zaustavio momčad Nike Kovača i slavio je s 2:1. Dvostruki strijelac bio je Fullkrug, Werder je u završnici smanjio preko Kevina Paredesa, ali nije došao do poravnanja. Bartol Franjić ostao je na klupi.