Prekinut veliki Tudorov niz pobjeda, Monaco uzeo bod

Petar Jenjić • subota, 28.01.2023.

U utakmici 20. kola francuske Ligue 1, Marseille je na Velodromeu ugostio Monaco i odigrao 1:1. Istim rezultatom završen je i susret Troyesa i Lensa...

Nakon osam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, stao je niz Igora Tudora i Marseillea koji je danas pred svojim navijačima igrao protiv Monaca.

Momčad iz Kneževine susjed je na ljestvici i jako je prijetio dodatno se približiti. Ipak, to se neće dogoditi, s obzirom na to da je utakmica završila 1:1.

Marseille se našao u zaostatku nakon 17 minuta igre. Ubačaj Aleksandra Golovina iz slobodnog udarca nesretno je u vlastiti gol skrenuo Jordan Veretout.

Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a odmah na početku nastavka Marseille je izjednačio. Sedmi pogodak u prvenstvu postigao je Alexis Sanchez koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme, nakon što mu se nakon jednog udarca odbila lopta od stative ravno u noge.

Marseille drži treće mjesto s 43 osvojena boda, dva manje od drugoplasiranog Lensa i pet više od današnjeg protivnika.

Lens je definitivno očekivao više na gostovanju kod Troyesa, s obzirom na to da pokušava držati korak za vodećim PSG-om. Međutim, odigrao je za njih slabih 1:1.

Domaću momčad u vodstvo je doveo Yasser Larouci u 58. minuti, a pola sata kasnije bod gostima donosi Adrien Thomasson. Ante Palaversa zbog ozljede nije konkurirao za Troyes.