Kraljević i Ivanov među najboljima u važnoj pobjedi Širokog

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2023.

Široki je slavio u desetom kolu ABA lige 2 protiv Šenčura sa 73:61 uz dobre nastupe hrvatskih košarkaša...

U svom posljednjem susretu na turniru u Banja Luci, do pobjede je stigao Široki koji je zadržao nade za plasman u doigravanje.

Danas je slavio protiv slovenskog Šenčura sa 73:61 i stigao na omjer od šest pobjeda i četiri poraza. S druge strane, poraženi je pao na 2-8.

Veći dio utakmice bio je izjednačen, iako je Široki vodio kroz veći dio utakmice. Sve do posljednje četvrtine nije uspio stvoriti nešto značajniju razliku i potvrditi pobjedu.

Do slavlja ih je predvodio Emmanuel Little s 20 poena i 15 skokova, a izdvojit ćemo i dvojicu hrvatskih košarkaša.

Filip Kraljević dodao je 18 poena, sedam skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte za 23 minute u igri, dok je Ive Ivanov ubacio 13 koševa te pridodao deset skokova i dvije asistencije za nešto manje od 33 minute u igri.

Najbolji je u redovima slovenske momčadi bio Dino Murić sa 16 koševa i sedam skokova. Ujedno je bio i jedini dvoznamenkast kod svoje momčadi.