Ivica Zubac do double-double učinka u pobjedi Clippersa

Petar Jenjić • srijeda, 01.02.2023.

Ivica Zubac i Los Angeles Clippersi upisali su pobjedu na gostovanju kod Chicago Bullsa, a osigurali su je u zadnjim sekundama susreta...

Do šeste pobjede u posljednjih sedam utakmica stigli su Los Angeles Clippersi koji su na gostujućem terenu slavili protiv Chicago Bullsa sa 108:103.

Kroz drugu četvrtinu Clippersi su gubili i 19 razlike, ali zahvaljujući seriji 16:2 u završnim minutama, na poluvrijeme su otišli s četiri koša viška (58:54).

Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su imali poen viška (85:84), a prednost do kraja nisu ispustili. Pri vodstvu 106:103, Kawhi Leonard ukrao je loptu Zachu LaVineu 5.2 sekunde prije kraja i pogodio oba slobodna bacanja za konačan rezultat.

Leonard je predvodio Clipperse s 33 poena, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Jako dobru utakmicu odigrao je Ivica Zubac koji je susret zaključio s 14 poena (6/7 za dva, slobodna bacanja 2/5), 12 skokova, jednom asistencijom i tri blokade za 28 minuta u igri.

Bullse je predvodio Nikola Vučević koji je isto imao double-double učinak od 23 koša i 14 skokova.