Ostali sportovi

Odbojkaši Mladosti slavili protiv Maribora u susretu bez velikog značaja

Sportnet, Mihaela Bradovski • srijeda, 01.02.2023.

Odbojkaši Mladosti u svom pretposljednjem ovogodišnjem nastupu u MEVZA ligi pobijedili su na turniru u slovačkoj Myjavi Merkur Maribor s 3:2 (19:25, 15:25, 25:20, 25:21, 19:17)...

Nakon što su Slovenci poveli s 2-0 u setovima, uslijedio je preokret. Mladostaši su dobili sljedeća tri seta u nizu za pobjedu, koja im, nažalost, neće biti dovoljna za odlazak na Final Four.

U prva četiri seta nije bilo velikih rezultatskih preokreta, prva su dva pripala Mariborčanima, sljedeća dva Zagrepčanima, da bi se u petom setu pokazala sva drama odbojkaške igre.

Nitko tu nije uspio povesti većom razlikom, igralo se praktički poen na poen, da bi na kraju, u finišu, Mladostaši iskoristili četvrtu set-meč loptu za konačnu pobjedu.

Ivan Zeljković s 20 poena bio je najučinkovitiji igrač kod hrvatskog predstavnika.

Mladost posljednji susret MEVZA lige igra u četvrtak, 2. veljače protiv domaćina Spartaka Myjave.