Atlanta Hawksi "razmontirali" Šarićeve Sunse

Petar Jenjić • četvrtak, 02.02.2023.

Košarkaši Phoenix Sunsa na domaćem su parketu upisali težak poraz, a bolji od njih bili su Atlanta Hawksi...

Posljednja utakmica večeri odigrana je u Phoenixu gdje su gostovali Atlanta Hawksi. Iako se mogla očekivati napeta utakmica, to se na kraju uopće nije ni dogodilo.

Naime, do svoje 26 pobjede u 52. odigranoj utakmici sezone, stigli su Hawksi koji su slavili s visokih 132:100 i tako se vratili pozitivnim rezultatima nakon dva uzastopna poraza.

Iako su Sunsi dobili zadnjih sedam od osam utakmica, noćas im dosta toga nije išlo od ruke, a o tome ne treba reći ništa više od konačnog rezultata.

Nakon prvog poluvremena Hawksi su vodili s 19 razlike (66:47), da bi ta prednost dodatno narasla nakon odigrane treće dionice koju je gostujuća momčad dobila s 36:20. Do kraja susreta samo je ostajalo pitanje kojom će razlikom dobiti.

Dejounte Murray predvodio je Hawkse s 21 poenom, dok je Trae Young dodao 20 koševa i 12 asistencija.

Najbolji je kod Sunsa bio Mika Bridges s 23 poena, dok je Dario Šarić dodao 11 koševa (4/7 iz igre, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4), pet skokova i tri asistencije za 21 i pol minutu na parketu.