Španjolka preokretom zaustavila Petru Marčinko u drugom kolu turnira u Romeu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.02.2023.

Petra Marčinko završila je s nastupom na jakom ITF turniru u Romeu. Bolja je bila Španjolka Andrea Lazaro Garcia...

Mlada hrvatska teniska zvijezda, Petra Marčinko, nije uspjela izboriti četvrtfinale na ITF turniru u Romeu.

Marčinko je u drugom kolu za protivnicu imala Španjolku Andreu Lazaro Garciju, inače 296. igračicu svijeta, te se očekivala pobjeda hrvatske tenisačice.

Prvi set pripao je Marčinko koja je odmah u prvom gemu meča došla do breaka i tu je prednost držala do kraja seta.

U drugom setu odmah je imala 0:40 i priliku na identičan način otvoriti i taj dio igre, no ovoga puta Španjolka se izvukla.

Lazaro Garcia je do prvog breaka u meču došla u šestom gemu kada je povela s 5:2, ali Marčinko je uzvratila i došla do 5:5. Međutim, u najgorem trenutku, kod 6:5, ponovno gubi servis, a samim time i set.

Odluka je pala u trećem setu u kojem je Španjolka napravila break kod 2:2 i sačuvala prednost do kraja meča. Marčinko je imala dosta prilika za povratak, jednu break loptu u petom gemu, čak pet u sedmom kada je ujedno propustila i 0:40.

U konačnici Lazaro Garcia prolazi dalje i igrat će protiv Švicarke Lulu Sun.