Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 1. kolo, 03.02.2023, 17:30 h
Dubrava 23:42 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb u prvom susretu nakon stanke visoko slavio protiv Dubrave

Mihaela Bradovski • petak, 03.02.2023.

Nastavljeno je natjecanje u hrvatskom rukometnom prvenstvu. U susretu prvog kola Lige za prvaka PPD Zagreb svladao je u gostima Dubravu s 42:23...

Nakon Svjetskog prvenstva za rukometaše startala je Liga za prvaka u Paket24 Premier ligi. U prvom susretu PPD je gostovao kod Dubrave i upisao očekivano visoku pobjedu.

Razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi je poveća i to se i osjetilo na parketu. Golužina momčad lakoćom je stvorila visoku razliku i nakon toga rutinski privela meč kraju.

Zagreb je snažno krenuo u utakmicu i vrlo brzo stigao do uvjerljivih 10:2. Dubrava je nakon toga uspjela smanjiti zaostatak na pet pogodaka, ali već do poluvremena gosti su ponovno pobjegli i na odmoru su imali vrlo visokih 21:10.

U nastavku susreta sve je bilo jasno i nije bilo nikakve dvojbe. Jedini upitnik bio je s kolikom će razlikom Zagreb u konačnici slaviti.

U 42:23 pobjedu Timur Dibirov ugradio je osam golova, Nikola Grahovac dodao je sedam, a Paolo Kraljević šest. Kod Dubrave je Sven Majdak postigao pet pogodaka.