Espanyol 1:1 Osasuna
Osasuna

Osasuna remizirala s Espanyolom, Budimir strijelac prvog pogotka na susretu

Mihaela Bradovski • subota, 04.02.2023.

Osasuna je u 20. kolu gostovala kod Espanyola i povela 1:0 pogotkom Ante Budimira, ali do kraja susreta Espanyol je uspio izjednačiti...

Subotnji program u La Ligi otvorili su Espanyol i Osasuna, a gostujuća ekipa bila je zadovoljnija nakon prvih 45 minuta. Na odmor je otišla s minimalnim vodstvom. Ipak, na kraju nije uspjela slaviti, domaćin se uspio vratiti.

Jedini pogodak za goste stigao je u 45. minuti. Nakon gužve u 16 metara loptu je iz blizine u mrežu poslao Ante Budimir. Budimir se odlično snašao i došao do lopte prije domaćeg vratara koji ju je dirao, ali ne i zaustavio već je ona samo skrenuta u mrežu.

Inače, susret je bio prekinut nakon pola sata igre. Naime, došlo je do sudara glavama Budimira i Montesa. Nakon ubačaja s desne strane Budimir je pucao glavom, na loptu je išao i Meksikanac te je došlo do nezgodnog sudara.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela isključeni su Pierre-Gabriel i Ezzalzouli koji su već imali žuti karton, ali to ih nije spriječilo u novom naguravanju te su poslani na prijevremeno hlađenje.

Odmah na početku drugog poluvremena Espanyol je stigao do poravnanja pogotkom danskog reprezentativca Martina Braithwaitea.

Do kraja susreta retzultat se više nije mijenjao, ostalo je 1:1 čime je Osasuna zadržala velikih osam bodova prednosti nad Espanyolom.

Budimir je bio na travnjaku do 67. minute kada ga je zamijenio Kike Garcia.