Zubac prvi skakač u pobjedi Clippersa, Šarić bolji od Bogdanovića

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2023.

Phoenix Sunsi Darija Šarića noćas su slavili u gostima kod Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića, dok je Ivica Zubac s LA Clippersima slavio kod New York Knicksa...

Phoenix Sunsi stigli su do osme pobjede u posljednjih deset utakmica, a noćas su slavili u Detroitu rezultatom 116:100. I prvo i drugo poluvrijeme dobro su otvorili, serijom 13:3, zabijajući osam uvodnih koševa. Držali su Pistonse pod kontrolom i zasluženo slavili.

Deandre Ayton predvodio je svoju momčad s 31 poenom i 16 skokomva, Dario Šarić susret je zaključio sa šest poena (3/7 za dva, 0/1 za tricu), dva skoka i tri asistencije za 22 i pol minute u igri.

Najbolji je kod Pistonsa bio Saddiq Bey s 25 poena i pet skokova. Bojan Bogdanović dodao je 23 koša (8/17 iz igre, trica 4/10, slobodna bacanja 3/4), tri skoka i dvije asistencije za 35 minuta u igri.

Los Angeles Clippersi gostovali su u Madison Square Gardenu gdje su stigli do pobjede nakon produžetka protiv New York Knicksa. Završilo je 134:128.

Gosti su u posljednjoj četvrtini ispustili 17 poena prednosti, a Nicolas Batum na kraju regularnog vremena donio im je produžetak (115:115). U dodatnom vremenu gostujuća momčad ipak je slomila otpor Knicksa.

Paul George i Kawhi Leonard kombinirano su ubacili 65 poena, George 30, a Leonard 35 koševa. Ivica Zubac nije puno poentirao, ali je dosta skakao. Susret je zaključio s dva poena (1/3 za dva), 13 skokova i jednom asistencijom za 39 i pol minuta u igri.

Knicksima nije pomogao ni Jalen Brunson s 41 poenom, pet skokova i sedam asistencija.