James se približava rekordu, triple-double Jokića, ozljeda Curryja

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2023.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima gdje se dogodilo puno toga. Izdvajamo novo odlično izdanje Denver Nuggetsa na domaćem parketu, približavanje LeBrona Jamesa rekordu po broju poena te pobjedu Golden State Warriorsa unatoč ozljedi Stepha Curryja...

Washington Wizardsi postali su prva momčad u posljednjih 25 sezona koja je u dva uzastopna dana imala 20 poena prednosti, i u obje utakmice izgubila. Noćas se to dogodilo na gostovanju kod Brooklyn Netsa koji su slavili sa 125:123.

Netse je do pobjede bez glavnih zvijezda, Kyrieja Irvinga i Kevina Duranta, učinkom karijere predvodio Cam Thomas s 44 poena, pet skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod poraženih bio Kristaps Porzingis s 38 koševa i pet skokova.

Los Angeles Lakersi noćas su poraženi na gostovanju kod New Orleans Pelicansa 131:125, a iako je igrao gotovo 40 minuta, LeBron James nije pomogao svojoj momčadi doći do pobjede.

S novih 27 poena stigao je na 36 koševa od rušenja rekorda Kareema Abdula Jabbara, a priliku za to imat će u noći s utorka na srijedu kada su Lakersi domaćini Oklahomi City Thunder.

Pelicanse je do pobjede predvodio Brandon Ingram s 35 poena i pet skokova, dok je C.J. McCollum dodao 23 koša i sedam dodavanja.

Najbolji je u redovima Lakersa bio Anthony Davis s 34 poena i 14 skokova.

Miami Heat noćas je na gostovanju kod Milwaukee Bucksa imao devet igrača na raspolaganju, a kao takav nije uspio pobijediti. U konačnici su Bucksi slavili sa 123:115.

Do pobjede ih je predvodio Giannis Antetokounmpo s 35 poena, 15 skokova i 11 asistencija za sedmo uzastopno slavlje.

Jimmy Butler s 32 poena i osam skokova bio je najbolji kod Miamija.

Steph Curry napustio je igru krajem treće četvrtine zbog ozljede, a njegovi Golden State Warriorsi ipak su na domaćem parketu bili bolji od Dallas Mavericksa sa 119:113.

Unatoč tome Curry je bio najbolji strijelac momčadi s 21 poenom, šest skokova i sedam asistencija, dok je Draymond Green dodao 17 koševa, devet skokova i devet asistencija.

Najbolji je kod Dallasa bez Luke Dončića bio Spencer Dinwiddie s 25 koševa.

Utakmicu sezone odigrao je Jamal Murray, Nikola Jokić upisao je svoj 18. triple-double u sezoni, a sve do dovodi do zaključka da su Denver Nuggetsi noćas stigli do pobjede.

U konačnici su na domaćem parketu bili bolji od Atlanta Hawksa koji su bili kvalitetan protivnik, ali su posustali u posljednjoj četvrtini te upisali poraz 128:108.

Nuggetsi su sada na sjajnom omjeru od 19-1 u zadnjih 20 domaćih utakmica, a izjednačili su se i s Boston Celticsima kao momčad s najboljim omjerom lige (37-16).

Murray je susret zaključio s 41 poenom, pet skokova i sedam asistencija, dok je Jokić dodao 14 koševa, 18 skokova i deset asistencija.

Atlantu je predvodio Dejounte Murray s 28 poena i deset asistencija.

Izdvojit ćemo i pobjedu Oklahoma City Thundera koji su sa 153:121 bili bolji od Houston Rocketsa te su tako postavili rekord franšize po broju ubačenih poena.

NBA:
Brooklyn Nets - Washington Wizards 125:123
NO Pelicans - LA Lakers 131:126
Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 129:121 (LaVine 36p, 6sk, 5as / Lillard 40p, 5sk, 5as)
Milwaukee Bucks - Miami Heat 123:115
Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 153:121 (Gilgeous-Alexander 42p, 6as / Christopher 20p, 5as)
Golden State Warriors - Dallas Mavericks 119:113
Denver Nuggets - Atlanta Hawks 128:118