Dodig i Mektić nisu uspjeli, Austrijanci smanjili zaostatak

Petar Jenjić • nedjelja, 05.02.2023.

Ivan Dodig i Nikola Mektić poraženi su u meču parova u dva seta čime je Austrija smanjila zaostatak na 2:1...

U meču parova Ivan Dodig i Nikola Mektić nisu uspjeli pobijediti austrijsku kombinaciju Alexander Erler i Lucas Miedler.

Nakon nešto manje od dva sata igre austrijski par slavio je sa 6:3, 7:6 te tako smanjio zaostatak svoje reprezentacije na 2:1.

Jednu jedinu break šansu imala je austrijska kombinacija u prvom setu i odmah je iskoristila. S druge strane, Dodig i Mektić propustili su dvije, a time izgubili i prvi set.

I jedan i drugi par odigrali su vrlo dobar drugi set. Jedinu break šansu imala je hrvatska kombinacija kod vodstva 6:5, ali ujedno i set priliku nisu uspjeli iskoristiti.

U 13. igri Austrijanci su poveli s 3:0, ali Dodig i Mektić poravnavaju na 3:3. Spasili su četiri meč lopte protivnika, a nisu iskoristili svoje tri prilike za set.

Na kraju su Austrijanci uzeli tie-break s 13:11. Slijedi meč Borne Ćorića koji će igrati protiv Dominica Thiema.