Serie A, 21. kolo, 05.02.2023, 15:00 h
Torino
Torino 1:0 Udinese
Udinese

Torino nastavlja niz neporaženosti, jedan gol dovoljan za slavlje protiv Udinesea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2023.

U 21. kolu talijanske Serie A Torino je ugostio na svom travnjaku Udinese i upisao je 1:0 pobjedu čime je treće kolo zaredom neporažen...

Torino se brzo oporavio od ispadanja iz Kupa i poraza od Fiorentine te se vratio pobjedama u talijanskom prvenstvu. Tamo je treće kolo zaredom ostao neporažen, a ovaj put žrtva je bio Udinese.

Gosti iz Udina bili su ravnopravan protivnik, igralo se dosta izjednačeno, a na kraju je taj jedan jedini pogodak napravio razliku.

U prvom poluvremenu Torino je bio bolji, imao je ponešto prilika dok su gosti bili uglavnom koncentrirani na obranu.

Odmah na početku drugog dijela stiže promjena. Aina je odlično ubacio pred gol, Yann Karamoh je utrčao u prazan prostor i iz prve zakucao loptu u mrežu. Prvo je označeno zaleđe i domaćini nisu niti proslavili pogodak, ali nakon VAR pregleda dobili su priliku i za to.

Karamoh je ubrzo zbog ozljede napustio travnjak, a zamijenio ga je Nikola Vlašić. Do kraja susreta gosti su bili nešto opasniji i tražili poravnanje, ali mreže se više nisu tresle.

Vlašić je tako igrao od 55. minute za domaćina, a Jurićev Torino s ova tri boda skočio je na sedmo mjesto.