Raspucani Bayern za 20 minuta napunio mrežu Wolfsburga

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2023.

Nakon tri uzastopna remija, Bayern je pronašao put do pobjede. Slavio je u gostima kod Kovačevog Wolfsburga s visokih 4:2...

Wolfsburg i Bayern na potpuno različit način otvorili su nastavak sezone. Wolfsburg je nastavio seriju pobjeda s kraja prvog dijela sezone, sve do prošlog kola kada je poražen u Bremenu u susretu s dosta sudačkih repova. Bayern je, s druge strane, u prva tri susreta nastavka sezone upisao razočaravajuće remije.

Uslijedio je međusobni dvoboj u koji je Bayern ušao snažno i već u prvih 20 minuta stigao je do velikih 3:0.

Kingsley Coman je s dva krasna gola doveo je Bayern do vodstva 2:0 već u prvih 15 minuta, a posebno je lijep bio drugi gol kada je ubačenu loptu zahvatio iz voleja i poslao u kut.

Bavarci tu nisu stali, u 19. minuti ubačena je lopta iz slobodnog udarca, najviši u skoku bio je Thomas Müller i glavom ju je prebacio u mrežu.

U završnici prvog poluvremena do pogotka je stigao i domaćin, nakon lijepe akcije Kaminski je došao iskosa pred vratara gostiju i mirno pogodio za 1:3.

U drugom dijelu Bayern je brzo ostao s igračem manje. U 54. minuti Kimmich je zaradio drugi žuti karton, ali umjesto da domaćin zaprijeti potpunim povratkom, Bayern je došao do četvrtog gola nakon sjajnog solo prodora Jamala Musiale.

Embed from Getty Images

Deset minuta prije kraja Svandberg je zabio za 2:4, ubrzo je i Lukas Nmecha pogodio mrežu gostiju, ali taj pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Josip Stanišić igrao je od 60. minute.

U ranijem terminu važnu 2:0 pobjedu upisao je Werder kod Stuttgarta. Jens Stage i Marvin Ducksch bili su strijelci za goste za koje je Borna Sosa igrao od 70. minute.