Barcelona pobjegla Realu na plus osam, Sevilla opet nadomak zone ispadanja

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.02.2023.

U 20. kolu La Lige Barcelona je ugostila Sevillu i upisala je očekivanu pobjedu. Slavila je 3:0 i tako se odvojila na vrhu ljestvice na velikih osam bodova prednosti nad prvim pratiteljem Real Madridom...

U kolu u kojem su momčadi koje drže pozicije za Europu redom kiksale, Barcelona je jedina bila uspješna, upisala je pobjedu protiv Seville s 3:0 i tako se dodatno odvojila na ljestvici.

Real Madrid, Real Sociedad, Villarreal i Betis upisali su poraze, Atletico Madrid je remizirao, ali Barcelona je izbjegla njihovu sudbinu i lakoćom je slavila. Odigrala je dobru utakmicu, potpuno dominirala i nije dopustila iznenađenje.

U svemu tome ima i jedna loša vijest, rano je igru zbog ozljede morao napustiti Sergio Busquets koji ide na prisilnu pauzu te će prema prvim informacijama propustiti i prvi dvoboj Europske lige protiv Manchester Uniteda.

U prvom poluvremenu Barcelona nije uspjela otključati Bonova vrata i Sevilla je otišla na odmor s prihvatljivih 0:0. Međutim, nastavak je bio potpuno drugačija priča.

Barcelona je u drugih 45 minuta još jače pritisnula, a s time su stigli i pogoci. U 58. minuti nakon dugog i strpljivog kombiniranja Barcelona je povela. Kessie se dobro ubacio u 16 metara i dobro odigrao ulogu pivota, uočio je utrčalog Albu, gurnuo mu loptu na desnu stranu, a bek Barcelone mirno pogodio za 1:0.

Novi pogodak stigao je u 70. minuti. Dubinska lopta došla je do Raphinhe, on je šalje pred vrata gdje nema Sevilline obrane i Gavi gura loptu u praznu mrežu.

Embed from Getty Images

Nakon asistencije, stigao je i pogodak. Deset minuta kasnije Albino ubacivanje pred gol obrana Seville nije spriječila, utrčao je Raphinha i iz blizine zabio za konačnih 3:0.

Sve u svemu visoka i uvjerljiva pobjeda Barcelone koja je tako nastavila s dobrim rezultatima. Sevilla ostaje sa svojim brigama.

Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu za goste.