EHF Europska liga, skupina C, 7. kolo, 07.02.2023, 20:45 h
Nexe Našice
Nexe Našice 29:28 Skjern

Severec još jednom igrač odluke, Nexe slavio i drugi put protiv Skjerna

Branimir Korać • utorak, 07.02.2023.

Rukometaši Nexea učvrstili su vodeću poziciju u skupini C upisavši i drugu pobjedu protiv danskog Skjerna. Našičani su slavili s 29:28, a ponovno je gol za pobjedu u završnici zabio Tomislav Severec...

Nexe je i dalje vodeća momčad skupine C Europske lige. Nimalo lagan posao nije imao protiv Skjerna koji se pokazao kao neugodan protivnik koji vrijedi i više od ovih samo šest osvojenih bodova. Našičani su tek u završnici susreta stigli do prednosti i pobjede.

Prvi susret između ovih protivnika u prvom kolu pripao je Nexeu s 30:29, Tomislav Severec bio je strijelac za pobjedu u posljednjim sekundama, a još jednom je bio igrač odluke, ovaj put 15 sekundi prije kraja pogodio je za konačnih 29:28.

Većim dijelom susreta Nexe je bio u zaostatku, a sredinom prvog dijela Skjern je preuzeo to vodstvo koje duže vrijeme nije ispuštao.

Serijom 5:0 poveo je s 10:6, u tim trenucima domaćin je izgledao dosta loše i do kraja prvog dijela pokušavao je barem smanjiti visok zaostatak.

Pet minuta prije poluvremena Sršen je smanjio na 12:13, odmah je uzvratio Jonsson da bi do kraja prvog dijela uspješniji bili vratari i na odmor se otišlo s tih 14:12 za goste.

U nastavku susreta Nexe je nastavio s lovom na goste i uspio je golom Melića u 45. minuti poravnati na 20:20. Dugo se igralo gol za gol i domaćin nikako nije mogao do vodstva, no sve do četiri minute prije kraja kada Moreno Car preko cijelog terena zabija za 27:26.

U zadnju minutu ušlo se s poravnatih 28:28, a onda je 15 sekundi prije kraja Severec zabio za pobjedu. Skjern u svom zadnjem napadu nije došao do prilike za šut, imao je tek deveterac na isteku vremena, ali udarac Tangena završio je u bloku.

Kod Nexea su se istaknula krila, Marin Jelinić sa šest golova i Fahrudin Melić s pet. Kod poraženih Christoffer Bonde skupio je 12 obrana, a po šest golova zabili su Alfred Jonsson i Eivind Tangen.