Donna Vekić pridružila se Petri Martić u drugom kolu Linza

Petar Jenjić • utorak, 07.02.2023.

Donna Vekić stigla je do pobjede na startu WTA turnira u Linzu. Hrvatska je tenisačica u dva seta bila bolja od Tamare Korpatsch...

Nakon pobjede Petre Martić, prvo kolo prošla je i Donna Vekić koja je u Linzu postavljena za petu nositeljicu.

Za protivnicu na startu turnira imala je Njemicu Tamaru Korpatsch, trenutno 81. tenisačicu svijeta, koju je svladala u dva seta.

Hrvatska tenisačica slavila je sa 7:6, 6:1 nakon jednog sata i 43 minute igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

U prvom setu nije bilo breakova, a jednu set loptu spasila je Vekić koja je nakon toga izborila tie-break. U 13. igri slavila je sa 7:4.

Drugi set u potpunosti je otišao na stranu hrvatske tenisačice koja je izgubila samo jedan gem.

U drugom kolu igrat će protiv bolje iz dvoboja Madison Brengle iz SAD-a i Austrijanke Julije Grabher.