Dejan Lovren u raspucavanju donio Lyonu četvrtfinale Kupa!

Petar Jenjić • srijeda, 08.02.2023.

Odigrano je šest utakmica Kupa Francuske, a polovica ih je otišla na raspucavanje nakon što u regularnom vremenu nisu bile odlučene. Jedan od junaka Lyona bio je i hrvatski stoper Dejan Lovren...

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Lyon koji je u raspucavanju svladao Lille. Upravo je hrvatski stoper postigao odlučujući, četvrti penal za prolazak svoje momčadi u četvrtfinale. Prije toga, Bayo i Weah promašivali su za goste.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2. Lyon je nakon 21 minute igre vodio s 2:0 golovima Cherkija i Lacazettea, dok su David i Zhergova donijeli Lilleu poravnanje.

Drugoligaš Rodez slavio je na gostovanju kod prvoligaša Auxxerea sa 3:2 i prošao u četvrtfinale. Strijelci su bili Mendes, Corredor i Park Jung-Bin, dok su za domaćine poentirali Niang i Jubal.

U dvoboju prvoligaša do pobjede je na domaćem terenu stigao Toulouse protiv Reimsa. Susret je zaključio rezultatom 3:1.

U vodstvo je stigao autogolom Dioufa u 23., da bi u 35. minuti vodstvo povećao Aboukhlal. Nakon sat vremena igre za 3:0 zabio je Chaibi, dok je poraz gostiju ublažio Cajuste.

Nantes je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca bio bolji u gostima od Angersa jer je nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1. Za vodstvo domaćina zabio je Sima na početku susreta, da bi izjednačenje Nantesu donio Mollet u samoj završnici.

Tijekom raspucavanja Salama i Ghoulam promašivali su za Angers, dok su svi igrači gostiju bili precizni.