Petra Marčinko zakomplicirala, ali ipak izbacila kvalifikanticu

Petar Jenjić • srijeda, 08.02.2023.

Petra Marčinko izborila je drugo kolo turnira u Orlandu nakon pobjede protiv Francesce Curmi...

Do drugog kola na 60 tisuća dolara vrijednom turniru u Orlandu stigla je Petra Marčinko koja je za protivnicu imala Francescu Curmi.

Igračica s Malte do glavnog turnira stigla je nakon uspješnih kvalifikacija, a u današnjem meču jako je zakomplicirala hrvatskoj tenisačici.

Marčinko je na kraju slavila sa 6:2, 6:7, 6:2 nakon dva sata i 13 minuta igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

Hrvatska tenisačica je nakon dobitka prvog seta imala priliku sve zaključiti u drugom, s obzirom na to da je u dva navrata imala po break prednosti.

Iako je njena protivnica izjednačila u setovima u 13. igri, Marčinko je ponovno odigrala bolje u trećem te stigla do pobjede. U sljedećoj rundi čeka je bolja iz dvoboja Sophie Chang - Caroline Dolehide.