Dominacija Splita u Zagrebu, Žuti visoko svladali Cibonu

Petar Jenjić • petak, 10.02.2023.

U susretu 19. kola ABA lige do visoke pobjede stigao je Split na gostovanju kod Cibone i napravio još jedan korak prema doigravanju...

Utakmica u borbi za mjesto u doigravanju ABA lige u potpunosti je otišla na stranu Splita koji je u KC "Dražen Petrović" visoko slavio protiv Cibone sa 90:72.

Žuti su bili bolji u svim segmentima igre, u drugoj četvrtini otišli na dvoznamenkastu razliku te prednost sačuvali sve do kraja utakmice. Gosti su sada na omjeru 8-11 čime su skočili na osmu poziciju i drže šanse za doigravanjem živima.

Cibona se nije uspjela podignuti nakon tijesne pobjede protiv Borca, čak naprotiv, odigrala je još i lošije. Poslije poraza od Mege, Vukovi su još jednom visoko poraženi na domaćem terenu.

Utakmica je bila isprekidana brojnim prekršajima pa je tako i jednoj i drugoj momčadi trebalo nešto više vremena uhvatiti ritam. Nakon prvih deset minuta Split je vodio s 19:16.

Gostujuća momčad u drugoj je dionici držala vodstvo i uvela Cibonu u svoj ritam igre. Cibona se držala vanjskim šutom, ali ne zadugo. Ubačajem Shortera stigao je do dvoznamenkaste prednosti u 18. minuti (40:29).

Razlika je odličnom igrom nastavila rasti. Split je potpuno zatvorio što se moglo zatvoriti, a novom serijom 9:1 zaključio prvo poluvrijeme.

Cibona je očekivano krenula s visokom energijom u nastavak susreta, ali Split je održavao stečenu prednost i nije dopuštao spuštanje ispod deset koševa minusa. Uskoro su otišli i na preko 20 poena prednosti, a prije zadnjih deset minuta na +26 (72:46).

Pretkraj utakmice nezgodno je pao Ivan Perasović i nadamo se kako ozbiljnijih posljedica neće biti.

Split je do pobjede predvodio Shannon Shorter s 19 koševa i šest skokova, a Lewis Sullivan dodao je 16 poena i 11 skokova.

Lovro Mazalin s 15 koševa i pet skokova te Aleksandar Aranitović s 12 poena bili su najbolji kod Cibone.