Bundesliga, 20. kolo, 10.02.2023, 20:30 h
Schalke 04 0:0 Wolfsburg
Wolfsburg

Niko Kovač s Wolfsburgom do boda u Gelsenkirchenu

Mihaela Bradovski • petak, 10.02.2023.

U prvom susretu 20. kola Bundeslige Schalke je ugostio Wolfsburg, a susret je okončan bez pogodaka i bez pobjednika...

Posljednjeplasirani Schalke ostao je na samo dvije prvenstvene pobjede. U 20. kolu ugostio je Wolfsburg, čak i nije loše izgledao na terenu, imao je i prilika, ali realizacija mu je jako loša i morao se zadovoljiti remijem bez pogodaka.

Schalke je većim dijelom susreta bio bolji protivnik, Wolfsburg se mučio i nikako nije pronalazio svoj pravi ritam te je u konačnici mogao upisati i poraz.

Početak susreta nije davao naznake da bi moglo tako završiti. Naime, gosti su bolje krenuli, imali su vrlo brzo i kazneni udarac, ali kapetan Maximilian Arnold u devetoj je minuti zatresao vratnicu iako je golman otišao u drugu stranu.

Vrlo rano u drugom dijelu lopta se našla iza leđa gostujućeg vratara Koena Casteelsa, nakon ubačaja u 16 metara do lopte je stigao Alex Kral i poslao je u mrežu, ali VAR je potvrdio minimalno zaleđe i gol nije priznat.

U 66. minuti fantastičnu obranu izvukao je Casteels koji je refleksno obranio pokušaj domaćina. Još je bilo nekoliko prilika, ali ostalo je 0:0.

Wolfsburgu je ovo četvrta utakmica u nizu bez pobjede, ali barem je prekinuo niz od tri vezana poraza.