Izvrsni Bogdanović i Pistonsi nakon dva produžetka do pobjede

Petar Jenjić • subota, 11.02.2023.

Noćas je odigrano 11 utakmica, a izdvajamo izvrsnu utakmicu Bojana Bogdanovića u pobjedi Detroit Pistonsa, poraz Los Angeles Clippersa od Milwaukee Bucksa te pobjedu Oklahoma City Thundera...

Nakon dva produžetka i velike borbe, do pobjede su stigli Detroit Pistonsi koji su na domaćem terenu bili bolji od San Antonio Spursa sa 138:131.

Bojan Bogdanović promašio je šut na kraju regularnog vremena. Spursi su vodili 125:121, 18 sekundi prije kraja prvog produžetka, no ubačajima hrvatskog košarkaša Pistonsi su izborili novi produžetak, a na koncu i pobjedu.

Bojan Bogdanović predvodio je Pistonse s 32 poena bez ubačene trice (11/24 iz igre, 0/6 za tricu, slobodna bacanja 10/10), pet skokova i jednom asistencijom za 42 minute u igri. Jalen Duren dodao je 30 koševa i 17 skokova čime je postao četvrti tinejdžer koji je u jednoj NBA utakmici ubacio barem 30 koševa i dodao 15 skokova.

Devonte Graham s 31 poenom predvodio je Spurse, a Zach Collins dodao je 29 koševa i 11 skokova.

Dario Šarić nije bio sa svojom novom momčadi, Oklahoma City Thunderom koja je slavila na gostovanju kod Portland Trail Blazersa sa 138:129.

Sjajan je bio Shai Gilgeous Alexander s 44 poena i sedam asistencija. Damian Lillard predvodio je Blazerse s 38 koševa i devet dodavanja.

Do desete uzastopne pobjede stigli su Milwaukee Bucksi koji su slavili na gostovanju Los Angeles Clippersa sa 119:106. Prvi su put od sezone 2019./20. došli do tog lijepog niza.

Do pobjede ih je predvodio Giannis Antetokounmpo s 38 poena i deset skokova, Brook Lopez dodao je 22 koša i 15 skokova.

Najbolji je kod Clippersa bio Brandon Boston Jr. s 20 poena. Ivica Zubac je za 34 minute dodao šest koševa (3/4 za dva), osam skokova i jednu asistenciju.