Real Madrid u golijadi svladao Al-Hilal i osvojio titulu klupskog prvaka svijeta

Branimir Korać • subota, 11.02.2023.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva Real Madruid igrao je protiv Al-Hilala i upisao je pobjedu 5:3 s kojom je osvojio titulu. Luka Modrić dao je svoj doprinos u 75 minuta na terenu...

Real Madrid povećao je kolekciju trofeja pobjednika Svjetskog klupskog prvenstva slaveći i ove godine u Maroku. Ovo je peti put da je stigao do trofeja i tako je samo potvrdio status najtrofejnijeg.

Madriđani su tako nastavili niz europskih prvaka svijeta, posljednji europski predstavnik koji nije otišao do kraja bio je Chelsea koji je poražen 2012. godine u finalu od Corinthiansa.

Baš je Chelsea taj kojeg je Real naslijedio na tronu, u finalu prošlog izdanja Chelsea je bio bolji od Palmeirasa.

Što se tiče Al-Hilala, njemu je ovo prvi nastup u finalu, a ujedno je i jedini saudijski predstavnik koji je došao do finala.

Real nije imao problema na putu do pobjede, bio je bolji protivnik, efikasan, raspoložen i zasluženo je slavio.

Već u prvih 20 minuta došao je do dva pogotka prednosti zahvaljujući Viniciusu Junioru i Federicu Valverdeu, a Al-Hilal je do dolaska na odmor smanjio preko Mousse Marege.

Karim Benzema i Valverde nastavili su Realovu efikasnu večer odmah na otvaranju drugog poluvremena, Luciano Vietto je smanjio na 4:2, ali odmah je odgovorio petim golom Vinicius. Vietto je stavio točku na i pogotkom za konačnih 5:3.

Luka Modrić igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Marco Asensio.