Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 1. kolo, 11.02.2023, 18:00 h
Nexe Našice 26:23 Poreč
Poreč

Nexe otvorio Ligu za prvaka pobjedom, Poreč pružio dobar otpor

Mihaela Bradovski • subota, 11.02.2023.

Svoj prvi nastup u ovosezonskom izdanju Lige za prvaka upisao je i Nexe koji je igrao protiv Poreča i upisao pobjedu 26:23...

Nisu Našičani imali jednostavan posao. Poreč je odigrao dobru utakmicu i stvorio im je dosta problema, a na kraju je Nexe ipak slavio s 26:23.

Dugo je Tamšeova momčad lomila otpor gostiju, sigurno duže nego što je to i očekivala.

Na poluvremenu je bilo samo 11:10 za Nexe koji je na početku drugog dijela pobjegao na šest golova razlike i nakon toga se očekivalo da će mirno privesti utakmicu kraju.

Međutim gosti se nisu predavali i uspjeli su smanjiti na 21:20 na ulasku u zadnjih deset minuta čime su najavili neizvjesnu završnicu.

Ipak, Nexe radi seriju 4:0, još jednom se odvaja i odlazi do pobjede.

Predvodili su ga Mihailo Radovanović s 12 obrana, Fahrudin Melić sa šest golova te Aleksandar Bakić s pet. Kod poraženih Matija Rađaković postigao je pet pogodaka.