Split u drugom poluvremenu slomio otpor Alkara

Petar Jenjić • ponedjeljak, 13.02.2023.

U susretu 20. kola HT Premijer lige košarkaši Splita su na Gripama došli do pobjede protiv Alkara sa 91:67...

Split je na domaćem terenu visoko slavio protiv Alkara te nastavio s pobjedničkim nizom u svim natjecanjima. Danas je bila šesta uzastopna, a 15. ukupno u domaćem prvenstvu.

Alkar je posljednju utakmicu odigrao prije devet dana, a Split nakon toga još dvije. Očekivano je domaća momčad ušla nešto slabije u susret, a Alkar s puno energije na obje strane parketa.

Gostujuća momčad tako je odigrala jako dobro prvu četvrtinu, nešto slabije drugu, a na poluvrijeme otišla sa šest koševa minusa. Bilo je 49:43.

Žuti su utakmicu prelomili u četvrtoj dionici kada su od vodstva 71:61 otišli na 84:61. Za goste više nije bilo povratka.

Split je do pobjede predvodio Lewis Sullivan s 24 poena i 12 skokova, dok je Mate Kalajžić dodao 21 koš i šest skokova.

Najbolji je u redovima Alkara bio Lovre Bašić sa 16 koševa i osam asistencija. Sinjani su sada na omjeru 6-14.