Bosco ipak nije ozbiljnije zaprijetio, Cedevita Junior prvi polufinalist

Petar Jenjić • utorak, 14.02.2023.

Košarkaši Cedevite Junior prvi su polufinalisti SuperSport Krešimira Ćosića nakon što su porazili momčad Bosca sa 97:87...

Krenula je završnica SuperSport Kupa Krešimira Ćosića, a prvi polufinalist očekivano je postala Cedevita Junior koja je stigla do pobjede.

Protivnik momčadi Damira Mulaomerovića, koja u ovoj godini još ne zna za poraz, bio je Bosco, koji će se do kraja sezone boriti za ostanak u HT Premijer ligi.

U konačnici je stigla do pobjede rezultatom 97:87 te sada čeka odigravanje ostalih utakmica i ždrijeb polufinala.

Bosco se dobro držao kroz prvo poluvrijeme tijekom kojeg se Cedevita nije uspijevala ozbiljnije odvojiti. Nakon 20 minuta vodila je sa 51:45.

Ipak, u drugom poluvremenu ubacuje u brzinu više i u trećoj dionici ubacuje 31 poen, naspram 15 koševa koliko je ubacio njihov protivnik (82:60). Bosco je posljednju četvrtinu otvorio s 11:2 i probudio malu nadu, ali više od toga nije išlo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Renato Serdarušić s 18 poena i pet skokova, Kruno Simon dodao je 17 koševa, sedam skokova i sedam asistencija.

Luka Krajnović s 14 koševa i pet skokova te Mladen Primorac s 13 poena i šest skokova predvodili su Bosco.