Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 14.02.2023, 21:00 h, Milano, San Siro

Branimir Korać • utorak, 14.02.2023.

Milan je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka upisao 1:0 pobjedu protiv Tottenhama. Rani pogodak Brahima Diaza bio je odlučujući, a sve ostaje otvoreno uoči uzvrata u Londonu gdje će i jedni i drugi vidjeti svoju šansu za prolaz...

Junior Messias
77'
90
Charles de Ketelaere
77'
32
Tommaso Pobega
86'
12
Ante Rebić
90'+1'
Richarlison
70'
16
Arnaut Danjuma
81'
33
Ben Davies
81'

Antonio Conte

Milan može biti zadovoljniji nakon prvog susreta osmine finala Lige prvaka. Slavio je protiv Tottenhama s 1:0 u susretu u kojem nije bilo previše rizika, bili su i jedni i drugi nešto oprezniji svjesni kako je pred njima još posve potvoren uzvrat.

Milanu bi ovaj susret mogao pomoći kao ruka spasa za dizanje iz krize u koju je uronio nakon Svjetskog prvenstva dok je Antonio Conte sigurno očekivao više. Nakon poraza od Leicestera, očekivala se reakcija u Milanu i bolji nastup, ali Spursi nisu oduševili.

Vrlo rano je Milan stigao do prednosti. Već u sedmoj minuti Brahim Diaz se najbolje snašao, bio je najuporniji i ugurao je loptu u mrežu. Lopta se odbijala u kaznenom prostoru Tottenhama, Forster i Perišić nisu je uspjeli izbiti i bacio se požrtvovno Diaz i glavom praktički s gol linije ugurao je loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih prilika, Tottenham je napravio vrlo malo toga, nije imao nijednu opasniju situaciju, ali u fazi obrane ipak je bio spretniji nego kod primljenog pogotka.

U drugom dijelu najbolje prilike imao je Milan i to u razmaku od samo dvije minute.

U zadnjih 15 minuta prvo je pokušao De Ketelaere i to odmah nakon ulaska u igru, međutim Perišić je spasio i odbio loptu praktički iz gola. Odmah nakon toga zaprijetio je i Thiaw koji je odigrao jako dobru utakmicu, sa svega 3-4 metra pucao je glavom, ali pokraj vratnice.

Embed from Getty Images

Do kraja susreta ništa se nije događalo, Tottenham je potpuno limitiran u igri prema naprijed i Milan je zadržao stečenu prednost.

U gostujućem sastavu Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu dok je kod domaćina Ante Rebić ušao u igru u 90. minuti.

Milan tako na uzvrat nosi malu prednost, a u uzvratu će morati i jedni i drugi bolje kako bi zaslužili prolaz.