Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 15.02.2023, 21:00 h, Dortmund, Signal Iduna Park

Branimir Korać • srijeda, 15.02.2023.

Dortmundska Borussia izborila je pobjedu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Chelseaja. Borussia je slavila 1:0 golom Adeyemija u susretu u kojem je Kobel briljirao na golu i frustrirao Chelseajeve igrače...

Anthony Modeste
68'
26
Julian Ryerson
73'
43
Jamie Bynoe-Gittens
79'
Marc Cucurella
72'
19
Mason Mount
72'

Graham Potter

Nakon prvog dvoboja između Borussije i Chelseaja jasno je kako će odluka o prolazu pasti u Londonu i bez obzira na prednost Borussije nakon prvog dvoboja, Chelsea nije bez šanse. Imao je sasvim dovoljno prilika i u ovom susretu, nije zaslužio poraz, ali Kobel je branio sjajno.

U prvom dijelu igralo se ravnopravno, a na odmoru je na semaforu stajalo 0:0. Borussia je prijetila preko Hallera koji je ušao u 16 metara i pucao iskosa u vanjski dio mreže te perko Wolfa koji je probao udarcem sa 16 metara.

Chelsea je pak imao sjajnu priliku preko Joaa Felixa koji je dobio loptu u 16 metara i pucao preko gola.

U drugom dijelu puno više akcije, posebno pred golom Borussije. Chelsea je bio konkretniji, opasniji, više prijetio, ali lopta nije htjela u gol.

U 55. minuti Reece James odlično je pucao iz slobodnog udarca, no Kobel je fantastično obranio da bi odmah nakon toga i Kepa morao u akciju nakon pokušaja Brandta.

Chelsea je novu sjajnu priliku imao u 62. minuti preko Jamesa koji je ovaj put pucao s nekih 11-12 metara, no Kobel je još jednom sjajno reagirao.

U jeku Chelseajevih napada Borussia dolazi do vodstva. U kontru je pobjegao Karim Adeyemi, sam se sjurio prema golu i lakoćom zabio za 1:0.

Embed from Getty Images

Do kraja susreta nekoliko sjajnih šansi za goste, prvo je Kobel čudesno obranio udarac Koulibalyja, lopta je krenula prema mreži, ali uklizao je Can i izbio s gol linije.

Joao Felix imao je još jednu odličnu priliku nakon krasne akcije kada je pucao s 14-15 metara,m ali Kobel obranio, a vratar Borussije skinuo je i u 94. minuti odličan udarac Fernandeza.

Ostalo je 1:0, a gosti imaju za čim žaliti u ovom dvoboju.