Bundesliga, 21. kolo, 17.02.2023, 20:30 h
Augsburg 1:0 Hoffenheim
Hoffenheim

Belji bitka protiv Kramarića, Hoffenheimova loša forma se nastavlja

Mihaela Bradovski • petak, 17.02.2023.

U prvom susretu 21. kola njemačke Bundeslige Augsburg je ugostio Hoffenheim i upisao minimalnu 1:0 pobjedu. Hoffenheim je tako nastavio seriju loših rezultata...

U dvoboju momčadi iz donjeg doma njemačkog prvenstva ove sezone, Augsburg je upisao pobjedu protiv Hoffenheima i tako stigao do trećeg uzastopnog slavlja na svom travnjaku nakon što je bio jedan od najlošijih po bodovima upravo na svom terenu.

S druge strane nalazio se Hoffenheim koji je u očajnoj formi, ovo mu je čak 12. utakmica zaredom bez pobjede i ukupno čak deveti poraz u tom razdoblju. Probali su u klubu izazvati pozitivan šok unutar momčadi promjenom trenera, ali očito nisu uspjeli, barem ne u ovom kratkom roku.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, ponešto prilika na obje strane, ali na semaforu je na odmoru i dalje stajalo 0:0.

U drugom je dijelu vrlo brzo domaćin proslavio pogodak nakon što je Demirović poslao loptu u mrežu, ali nakon VAR provjere taj zgoditak zbog prekršaja nije priznat.

Priznati pogodak stigao je zato u 88. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Gouweleeuw glavom prebacio loptu na drugu vratnicu, tamo ju je dočekao Fredrik Jensen i samo skrenuo u praznu mrežu. Bio je to ujedno i pogodak odluke.

Andrej Kramarić i Dion Drena Beljo ušli su u igru u drugom dijelu. Kramarić je igrao od 63. minute i imao odličnu priliku koju je obranio domaći vratar Gikiewicz. I Beljo je imao jednu jako dobru situaciju koju nije realizirao, a on je igrao od 76. minute.