Zimski sportovi

Kanađanka neočekivana svjetska prvakinja u slalomu, Popović 17., Ljutić nije završila

Mihaela Bradovski • subota, 18.02.2023.

Iznenađenje u ženskom slalomu na Svjetskom prvenstvu. Kanađanka Laurence St. Germain uzela je zlato ispred Mikaele Shiffrin. Leona Popović završila je sa 17 vremenom...

Zrinka Ljutić i Leona Popović nisu bile zadovoljne prvom vožnjom, nadale su se boljem nastupu u drugoj, ali dogodilo se upravo suprotno.

Ljutić je imala sedmo vrijeme nakon prve vožnje, u drugoj je riskirala i nije uspjela završiti utrku.

S druge strane Leona Popović se mučila i u prvoj i u drugoj vožnji, imala je dosta problema na ovoj stazi te je ovu slalomsku priču završila na 17. mjestu.

Iznenadila je Kanađanka Laurence St. Germain na koju nitko nije računao, nije bila u projekcijama potencijalnih osvajačica odličja, no odradila je sjajnu utrku.

St. Germain je s brojem 18 u prvoj vožnji doskijala do trećeg mjesta sa 61 stotinkom zaostatka za Mikaelom Shiffrin. No u drugoj vožnji odvezla je sjajno i u konačnici uvjerljivo slavila.

Shiffrin je bila veliki favorit za zlato, ali pogreška u drugoj vožnji uzela joj je dosta vremena i na kraju je završila druga i to s ne baš malih 57 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Mjesto na pobjedničkom postolju zauzela je i Lena Dűrr sa samo dvije stotinke boljim vremenom od Norvežanke Mine Fürst Holtmann.

Slalom:
1. Laurence St. Germain (Kanada) 1:43.15
2. Mikaela Shiffrin (SAD) +0.57
3. Lena Dürr (Njemačka) +0.69
4. Mina Fürst Holtmann (Norveška) +0.71