Prva nogometna liga, 18. kolo, 18.02.2023, 13:00 h, Dugopolje, ŠC Hrvatskih vitezova

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

U prvom subotnjem susretu 18. kola SuperSport Prve NL Solin je kao privremeni domaćin u Dugopolju uvjerljivo poražen od BSK-a iz Bijelog Brda...

Josip Maganjić
61'
21
Luka Mamić
73'
10
Antonio Kaćunko
73'
16
Nino Majdov
82'

Marko Dobrijević
18'
10
Sinan Sinanovic
46'
5
Luka Zebec
46'
7
Junior Sunday Jang
61'
22
Isaiah Sesugh Michael
88'
Denis Krstanović

Drugi dio sezone nije dobro krenuo za Solinjane. Toni Golem očekivao je sva tri boda protiv BSK-a, ali njegovi igrači su potpuno podbacili i gosti su bili bolji protivnik te su zasluženo slavili.

Praktički od prve minute nizale su se pogreške Solinjana, a neke od njih izravno su dovele do pogodaka gostiju. Imao je Solin u velikoj mjeri prste u pobjedi BSK-a, ali gosti iz Bijelog Brda igrali su dobro i bilo bi nepravedno reći kako su samo kažnjavali pogreške indisponiranog domaćina.

Već u trećoj minuti gosti su došli do vodstva. Sve je počelo pogreškom Matea Tomića koji nije uspio primiriti loptu koja mu je išla u noge, izgubio ju je i onda napravio prekršaj nad Tokichem za kazneni udarac. Matija Mišić bio je precizan i pogodio za 0:1.

Gosti iz Bijelog Brda oštećeni su u 11. minuti kada je sutkinja Martinčić propustila dosuditi očigledni kazneni udarac. S leđa je srušen Plazonja.

Do kraja prvog poluvremena Solin je imao dvije dobre prilike, prvo je Domagoj Topić propustio čistu priliku kada je bio sam pred vratarom, ali Đilas je odlično obranio. Nešto kasnije priliku je imao i Puljić, no on nije bio precizan.

U drugom poluvremenu prvi prijeti BSK i to preko Dobrijevića, kasnije je odličnu priliku imao i Jang, ali do 76. minuti nije bilo novog pogotka.

Tada stiže novi poklon domaćina, Topić je promašio loptu na svojoj polovici, uzeo ju je Sinanovic, sjurio se prema golu i lakoćom povisio na 2:0.

Četiri minute kasnije novo slavlje BSK-a. Nakon ubačaja Mišića u šesnaesterac, u skoku su bili Puljić i Džaja te samo zasmetali jedan drugome, nisu uspjeli očistiti opasnost, lopta je stigla do Janga koji rutinski zabija za 3:0.

Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali golova više nije bilo. Završilo je s potpuno zasluženih uvjerljivih 3:0 za goste.