Pogodak Sose u pobjedi Stuttgarta, Gvardiol i društvo slavili kod Kovačevog Wolsburga, poraz Bayerna

Branimir Korać, Petar Jenjić • subota, 18.02.2023.

Borna Sosa zabio je pogodak u četvrtoj pobjedi Stuttgarta ove sezone, Joško Gvardiol s RB Leipzigom slavio je kod Nike Kovača i Wolfsburga, dok je Borussia Mönchengladbach porazila minhenski Bayern...

Borussia Mönchengladbach - Bayern 3:2

Ponovno se komplicira borba za prvo mjestu u Bundesligi nakon što je Bayern poražen na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach s 3:2. Drugi im je to poraz sezone i sada imaju bod više od Union Berlina i tri od Borussije Dortmund koji svoje utakmice tek trebaju odigrati.

Odmah u devetoj minuti veliki problem za Bayern koji je ostao s igračem manje. Oštro je startao Dayot Upamecano, a nakon konzultacije s VAR-om, dodijeljen mu je crveni karton.

Igrala se 9. minuta, a već četiri minute kasnije Borussia je stigla do vodstva. Poentirao je Lars Stindl udarcem iz voleja. Peti mu je to gol u sezoni.

Odmah nakon toga Bavarci su radili zamjenu, izašao je Thomas Muller, a ušao Joao Cancelo. Unatoč igraču manje gosti su izjednačili, u 35. minuti poentirao je Eric Maxim Choupo-Moting.

Sljedeća promjena rezultata stigla je u 55. minuti kada je domaća momčad ponovno povela. Strijelac je bio Jonas Hofmann.

Marcus Thuram potvrdio je pobjedu Borussije u 84. minuti, a u igru je ušao desetak minuta ranije. Do kraja susreta gosti su ublažili poraz, zabio je Mathys Tel.

Josip Stanišić nije ulazio u igru za Bayern.

Bochum - Freiburg 0:2

Do treće pobjede sezone u zadnja četiri kola stigao je Freiburg koji je slavio na gostovanju kod Bochuma s 2:0 i tako mu nanio 14. poraz sezone.

Mrežu domaćina načeo je Michael Gregoritsch deset minuta prije kraja prvog poluvremena, da bi u 51. minuti na 2:0 povisio Lucas Holer.

Bochum je u 64. ostao i s igračem manje nakon isključenja Anthonyja Losille.

Stuttgart - Köln 3:0

Stuttgart je u teškoj situaciji u borbi za opstanak i svaki bod mu je jako bitan. U dvoboju protiv Kölna izgledao je dobro, Borna Sosa upisao je krasan pogodak, a njegova momčad slavila s 3:0. Tako je stigla do četvrte pobjede sezone.

U 59. minuti hrvatski reprezentativac lijepo je pogodio pod gredu iz slobodnog udarca i povisio prednost na 2:0. To mu je prvi gol sezone, a odigrao je i svih 90 minuta za svoju momčad. Prvi pogodak za Stuttgart postigao je u devetoj minuti Gil Dias u 9. minuti.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika, pobrinuo se Tanguy Coulibaly koji je zabio u 74. minuti. Francuz je nepunu minutu ranije ušao u igru.

Za gostujuću momčad Nikola Soldo upisao je svih 90 minuta.

Wolfsburg - RB Leipzig 0:3

Treći poraz u zadnje četiri utakmice upisao je Wolfsburg kojeg vodi Niko Kovač. Na domaćem terenu svladao ih je RB Leipzig s 3:0 i tako upisao 11. pobjedu sezone.

Gostujuća momčad stigla je u vodstvo u 14. minuti. Priliku za postizanje pogotka iskoristio je Emil Forsberg. Ne zabija često, ovo mu je treći u sezoni, ali ovaj je bio itekako vrijedan.

Rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute kada je vodstvo Leipziga povećao Konrad Laimer svojim prvim golom sezone u ukupno desetom nastupu. Pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Dominik Szoboszlai.

Bartol Franjić nije ulazio kod Wolfsburga, dok je Joško Gvardiol odigrao cijeli susret za goste.