Sveci bez Oršića i Ćalete Cara slavili kod Chelseaja, teška ozljeda Azpilicuete

Petar Jenjić • subota, 18.02.2023.

Odigrano je još šest utakmica engleskog Premiershipa, a današnje poslijepodne pamtit će se po teškoj ozljedi Cesara Azpilicuete u susretu Chelseaja i Southamptona, za koje nisu nastupili Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car...

Chelsea - Southampton 0:1

Southampton je odnio pobjedu sa Stamford Bridgea od 1:0, ali utakmicu je zasjenila teška ozljeda Cesara Azpilicuete kojeg je prilikom pokušaja škarica u glavu pogodio Sekou Mara.

Nakon dugačkog pružanja pomoći Španjolac je s terena iznesen na nosilima uz ovacije stadiona, a utakimca se igrala 103 minute. Time se nastavila velika crna serija Chelseaja koji je upisao četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobjede.

Sveci su u vodstvo stigli u samoj završnici prvog poluvremena kada je sjajno pogodio iz slobodnog udarca James Ward-Prowse.

Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu bili u sastavu Southamptona, dok je Mateo Kovačić odigrao cijelu utakmicu za Chelsea.

Brentford - Crystal Palace 1:1

U zanimljivoj utakmici Brentford i Crystal Palace podijelili su bodove. Domaćinu je ovo bio 11. remi sezone, a treći u zadnje četiri utakmice, a gostima, koji mogu više žaliti, ovo je osmi neriješeni susret i četvrti u zadnjih pet utakmica.

Gostujuća momčad do gola je stigla u 69. minuti kada je poentirao Everechi Eze za svoj četvrti pogodak ove sezone u dresu Crystal Palacea.

U zadnjim sekundama utakmice Brentford je ipak stigao do boda. Zabio je Vitaly Janelt na proigravanje Bryana Mbeuma.

Nottingham Forest - Manchester City 1:1

Manchester City nije uspio doći do nove pobjede i ponovno je malo posustao za vodećim Arsenalom. Na gostovanju kod Nottingham Foresta odigrao je tek 1:1.

Nakon prvog poluvremena City je bio u vodstvu, a do njega ga je doveo Bernardo Silva u 41. minuti.

Iako se Nottingham većim dijelom susreta branio, ipak je stigao do poravnanja. Igrala se 84. minuta kada je pogodio Christian Wood.

Brighton - Fulham 0:1

Do druge uzastopne pobjede, a 11. u sezoni, stigao je Fulham koji je slavio u gostima kod Brightona, velikog konkurenta na ljestvici.

Rezultat se nije mijenjao sve do 88. minute, a tada je na radost gostujućih navijača zabio Manor Solomon.

Everton - Leeds 1:0

Od dolaska Seana Dychea budi se i Everton, a danas je stigao do druge pobjede u zadnje tri utakmice. Protivnik je bio veliki konkurent za ostanak - Leeds.

Junak domaće momčadi bio je Seamus Coleman koji je svoj prvi pogodak sezone postigao u 64. minuti.

Wolverhampton - Bournemouth 0:1

Do prve pobjede nakon 12. studenoga prošle godine stigao je Bournemouth koji je slavio u gostima kod Wolverhamptona. Marcus Tavernier početkom nastavka zabio je za vrijedna tri boda.