Bez pogodaka na Krimeji: Rudeš i Vukovar bez problema do pobjede

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

Odigrana su još tri susreta nastavka sezone u SuperSport Prvoj NL. Domaće pobjede upisali su Rudeš i Vukovar dok je jedini bod u gostima upisala Croatia...

Otvaranje drugog dijela sezone na Krimeji nije oduševio, u doista skromnom dvoboju Orijent i Croatia odigrali su bez pogodaka. Vrlo malo prilika, strpljivi gosti dobro su se branili, bez nekih posebnih aspiracija u igri prema naprijed, a domaćin nije imao nikakvu ideju kako slomiti otpor i čvrsti blok Zmijavčana.

Tu i tamo pokoja sporadična prijetnja, bilo je premalo da bi utakmica dobila prolaznu ocjenu.

Nikakve dvojbe nije bilo u dvoboju lidera Rudeša i posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca. Spremniji i kvalitetniji Rudeš slavio je s 3:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, imali su svoje prilike i gosti, ali mreže su mirovale. Zato odmah na startu drugog dijela Rudeš se odvaja.

U prvim sekundama drugog poluvremena Dominik Rešetar zabio je za vodstvo, Aleksa Latković u 50. je povisio na 2:0 da bi u 72. minuti svojim drugim golom Rešetar odveo Rudeš do visokih 3:0.

Hrvatski dragovoljac više od ovog nije mogao, Rudeš je najkvalitetnija momčad lige i bilo je samo pitanje kada će se otvoriti i krenuti prema pobjedi.

Vukovar je upisao pobjedu protiv Kustošije također s 3:0. Zaslužena i očekivana pobjeda Vukovaraca koji su dominirali, a posao su si olakšali ranim pogotkom. Već u sedmoj minuti Clement Awounyo pogodio je mrežu Giovannija Jerolimova.

U drugom poluvremenu Emanuel Nikpalj skrivio je kazneni udarac i zaradio isključenje, a Zinedin Mustedanagić povisio je na 2:0. Točku na i stavio je u sudačkoj nadoknadi Vanja Pelko.