Inter 3:1 Udinese
Udinese

Lukaku zabio nakon šest mjeseci, Brozović igrao do 66., Inter slavio

Petar Jenjić • subota, 18.02.2023.

U susretu 23. kola talijanske Serie A nogometaši Intera stigli su do 15. pobjede sezone. Na San Siru slavili su protiv Udinesea...

Udinese je stigao u goste Interu, u sklopu 23. kola talijanske Serie A. Domaćin se vratio pobjedama i rezultatom 3:1 stigao do okrugle 15. u sezoni. Tako razmak za Napolijem ostaje 15 bodova.

Nakon izrazito zanimljivog prvog poluvremena nijedna momčad nije bila u vodstvu. Puno bliže tome bio je domaćin koji je prvi stigao do prednosti.

U 20. minuti Romelu Lukaku izveo je penal, ali obranio ga je Marco Silvestri. Vratar gostiju izašao je s crte pa se kazneni udarac ponovio. Belgijski napadač bio je siguran iz drugog pokušaja i tako zabio svoj prvi gol u Serie A za klub nakon 189 dana.

Do izjednačenja Udinese je stigao u završnici prvog poluvremena kada je zabio Sandi Lovrić. Slovencu je to bio treći gol sezone.

Inter se vratio u vodstvo u 73. minuti. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Federico Dimarco proigrao Henriha Mhitarjana na rubu kaznenog prostora, a ovaj sjajnim udarcem matirao vratar Udinesea.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe pobrinuo se Lautaro Martinez koji nije imao problema kada je u 89. minuti izašao jedan na jedan sa Silvestrijem.

Marcelo Brozović krenuo je u početnoj postavi i igrao do 66. minute kad ga je zamijenio Hakan Calhanoglu.