Rimski velikani neokrznuti u 23. kolu, Atalanta kiksala, Fiorentinina kriza i dalje traje

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2023.

U 23. kolu talijanske Serie A Atalanta je neočekivano prosula bodove kod kuće protiv Leccea, a razočarala je i Fiorentina koja je očekivala pobjedu protiv Empolija...

Fiorentinin niz utakmica bez pobjede je nastavljen, a novi susret bez pobjede upisan je u 23. kolu u toskanskom derbiju protiv Empolija. Pravo je čudo kako Fiorentina nije došla do pobjede, imala je veliki broj prilika, ali realizacija je bila loša.

Empoli je poveo iz jednog od rijetkih napada pogotkom Nicola Cambiaghija nakon čega je krenula jurnjava domaćina za poravnanjem. Tek u 85. minuti Fiorentina je poravnala golom Arthura Cabrala.

Josip Brekalo kod domaćina i Marko Pjaca kod gostiju ostali su na klupi.

Lazio je u gostima slavio s 2:0 protiv Salernitane, nadigrao je domaćina i došao do zaslužena tri boda. Čovjek odluke bio je Ciro Immobile koji je sredinom drugog poluvremena postigao oba pogotka.

Domagoj Bradarić odradio je cijelu utakmicu za domaćina, a Toma Bašić kod gostiju je ušao u 77. minuti umjesto Matiasa Vecina.

Roma se u ne posebno kvalitetnoj utakmici mučila s davljenikom Veronom, ali uzela je sva tri boda i to kada je najbitnije, u trenucima dok se bori za Ligu prvaka i u kolu u kojem je većina konkurenata upisala pobjedu.

Embed from Getty Images

Jedini pogodak za Mourinhovu momčad postigao je Ola Solbakken u završnici prvog poluvremena. Loša vijest za Mourinha iz ovog susreta je ozljeda oka Tammyja Abrahama koji je već nakon 15 minuta morao napustiti igru.

Veliki kiks upisala je Atalanta koja je kod kuće poražena protiv Leccea s 2:1. Gosti su se uglavnom branili, Atalanta je bila opasnija i bolja, ali nije bila mirna u završnici i Lecce je to kaznio.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti golom Assana Ceesaya, Atalanta je tražila poravnanje i umjesto da realizira jednu od brojnih prilika, primila je pogodak u 74. minuti za 2:0. U završnici susreta domaćin je samo smanjio na 1:2 preko Rasmusa Hojlunda.

Trećom uzastopnom pobjedom Juventus je došao do sedmog mjesta. Da mu nije oduzeto 15 bodova, danas bi dijelio drugu poziciju s Interom.

No, to je Juventusov problem, a sada se pokušava na sve načine iščupati i doći do Europe. Na gostovanju kod Spezije slavio je 2:0 golovima Moisea Keana i Angela Doi Marije.