EHF Europska liga, skupina C, 9. kolo, 21.02.2023, 20:45 h
Nexe Našice
Nexe Našice 22:29 Alpla HC Hard

Nexe podbacio protiv Austrijanaca i upisao visok poraz, odluka o prvom mjestu u zadnjem kolu

Branimir Korać • utorak, 21.02.2023.

Rukometaši Nexea upisali su neočekivani domaći poraz protiv austrijskog predstavnika Alple HV Hard. Igra Našičana raspala se u zadnjih 20 minuta...

Posljednjeplasirana momčad u skupini, austrijska Alpla HC Hard, šokirala je u Našicama Nexe i slavila s 29:22. Potpuno neočekivani poraz za Našičane koji su bili prilični favoriti u ovom susretu, ali su odigrali vrlo loše, posebno u zadnjih 20 minuta.

Od početka Austrijanci nisu dopustili Nexeu da preuzme kontrolu nad rezultatom, gosti su u prvom poluvremenu konstantno vodili s dva-tri pa i četiri gola razlike.

Na odmoru je bilo 14:12 za goste, no Nexe je uspio početkom drugog poluvremena uhvatiti priključak pa čak i povesti pogotkom Fahrudina Melića.

Bilo je to za 19:18, ali potom je Nexe gotovo u potpunosti stao.

Od te 40. minute pa do kraja susreta Austrijanci rade 11:3 seriju, potpuno okreću rezultat na svoju stranu i odlaze do pobjede.

Našičani su punih 12 minuta bili bez postignutog pogotka, tu je Alpla napravila seriju 6:0, vratila prednost na svoju stranu i puna samopouzdanja otišla do pobjede.

Kod Nexea šest golova postigao je Melić, a četiri Marin Jelinić dok je kod Alple veteran Golub Doknić upisao devet obrana, a po pet golova zabili su Karolis Antanavicius i Luca Raschle.

Odluka o prvom mjestu u skupini tako će pasti u posljednjem kolu kada Nexe igra u gostima kod Sportinga iz Lisabona i ne smije izgubiti.