Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 21.02.2023, 21:00 h, Frankfurt, Frankfurt Stadion
Suci: Artur Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)

Branimir Korać • utorak, 21.02.2023.

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Napoli je gostovao u Frankfurtu kod Eintrachta i upisao je pobjedu 2:0. Domaćin je početkom drugog dijela ostao s igračem manje i nije uspio zaprijetiti povratkom...

Rafael Borre
70'
36
Ansgar Knauff
70'
11
Faride Alidou
81'
25
Christopher Lenz
90'+2'
Eljif Elmas
80'
91
Tanguy Ndombele
80'
21
Matteo Politano
84'
18
Giovanni Simeone
84'
Luciano Spalletti

Napoli je i u Frankfurtu pokazao koliko je snažna i kvalitetna momčad. Slavio je s 2:0, a može i dosta bolje od ovog što je prikazao u prvom susretu. Kod Napolija je dosta prostora u izvedbi s obzirom na ono što smo imali prilike vidjeti ove sezone.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSportu (18+)

Eintracht se borio, pokušavao, ali posebno nakon što je ostao s igračem manje, bilo je jasno da će teško do pobjede.

Kristijan Jakić odradio je cijelu utakmicu u dresu Eintrachta, igrao je od prve do zadnje minute na poziciji središnjeg braniča i iako to nije njegova pozicija, protiv elitnog protivnika solidno se nosio. Bilo je pogrešaka, ali i vrlo dobrih reakcija te nije bio ništa lošiji od kolega uz obrane Tute i N'Dicke.

Napoli je igrao bolje od početka susreta i imao je prvu priliku preko Kvaratškelije koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora sredinom prvog dijela.

Ubrzo je stigao i kazneni udarac za goste. Hirving Lozano je pobjegao čuvarima i dobro pucao, lopta pogađa vratnicu, a na odbijanac odlaze Osimhen i N'Dicka, stoper domaćina udara Osimhena po nogama i dosuđen je kazneni udarac. Pucao je Kvaratškelia, ali Trapp sjajno brani.

U 40. minuti gosti ipak dolaze do vodstva. Pogriješili su domaćini, Lozano je odlično ubacio s desne strane, na drugoj vratnici je bio Osimhen koji zabija za vodstvo.

Embed from Getty Images

Minutu kasnije gotovo identična situacija. N'Dicka je izgubio loptu, do nje dolazi Lozano koji ponovno šalje pred gol za Osimhena, on zabija, ali iz zaleđa.

U drugom dijelu Lozano je bio blizu pogotka u 51. minuti kada je snažno pucao iz dobre pozicije, ali Trapp brani, dojam je da je lopta išla samo malo u stranu da njemački vratar ne bi mogao puno napraviti.

U 56. minuti odluka. Kolo Muani i Zambo Anguissa su išli na loptu, Kolo Muani ju je gurnuo i nehotice nagazio Anguissu, a sudac mu bez razmišljanja pokazuje izravni crveni karton. Možda malo prestrogo, ali promjene odluke nije bilo.

S igračem više gosti u 65. minuti dolaze i do drugog pogotka nakon krasne asistencije Kvaratškelije koji prima loptu fantastično i onda petom proigrava natrčalog Di Lorenza koji zabija za 2:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Napoli vrlo zadovoljan napušta Frankfurt. Na svom travnjaku tražit će potvrdu prolaza.