Liga prvaka, skupina A, 13. kolo, 22.02.2023, 20:45 h
RK Zagreb 25:31 Magdeburg
Magdeburg

PPD Zagreb bez iznenađenja protiv jakih Nijemaca, Magdeburg lako do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 22.02.2023.

PPD Zagreb nije uspio doći do vrlo važne pobjede i morat će sutra sa zanimanjem pratiti dvoboj između Wisle i PSG-a. Magdeburg je bio prejak i slavio je 31:25...

Puno je matematike još uvijek u igri oko plasmana PPD Zagreba u sljedeću fazu natjecanja. I Wisla i PPD Zagreb imaju još po dvije utakmice, a Zagreb ima trenutno bod više. Wisla će još odigrati kod kuće protiv PSG-a i u gostima kod Porta dok Zagreb ide u goste Portu i GOG-u.

Igraj na utakmice rukometne Lige prvaka na SuperSport.hr (18+)

U 13. kolu PPD Zagreb je ugostio Magdeburg i upisao je poraz 25:31 u susretu u kojem je hrvatski prvak dosta griješio i pomogao Nijemcima da dođu do pobjede.

Ovaj put PPD je imao podršku vratara, Dino Slavić upisao je 15 obrana, ali niti obrana, a niti napad nisu bili toliko dobri da bi Zagreb mogao zaprijetiti Magdeburgu.

U prvom poluvremenu bilo je egal praktički do zadnjih nekoliko minuta kada je Magdeburg golovima Smitsa i Mertensa otišao na dva gola razlike.

U drugi dio Magdeburg je ušao bolje i prijetio odvajanjem, ali Zagreb se još držao do 42. minute kada je Sirotić smanjio na 22:20. Tom prilikom isključenje je zaradio i Piotr Chrapkowski i umjesto da se Zagreb vrati u utakmicu, on prima dva brza pogotka i kreće bijeg Magdeburga sve do 26:20.

Tu je sve bilo jasno, do kraja susreta Nijemci nisu imali problema i mirno su dovršili posao.

Uz Slavića, kod Zagreba se istaknuo Čupić sa šest golova, a jako je nedostajao učinak Timura Dibirova koji je završio utakmicu s 1/5. Kod Magdeburga Nikola Portner upisao je 11 obrana, devet golova zabio je Kay Smits, a sedam Lukas Mertens.