Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 22.02.2023, 21:00 h, Milano, San Siro
Suci: Srđan Jovanović, Uroš Stojković, Milan Mihajlović (Srbija)

Branimir Korać • srijeda, 22.02.2023.

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka između Intera i Porta, bolji su bili Talijani koji su odnijeli pobjedu 1:0. Pogodak za prednost uoči uzvrata postigao je u završnici susreta Romelu Lukaku...

Robin Gosens
58'
90
Romelu Lukaku
58'
77
Marcelo Brozović
72'
2
Denzel Dumfries
81'
Evanilson
51'
22
Wendell
83'
70
Goncalo Borges
90'+2'

Sergio Conceicao

Inter i Porto odradili su očekivano izjednačenu i neizvjesnu utakmicu iz koje je Inter izašao kao pobjednik. Moglo je biti i drugačije, imao je i Porto prilika, ali nakon što su gosti ostali bez isključenog Otavija, Inter je bio sve opasniji i na kraju je došao do pogotka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+)

Inter je prvi zaprijetio i to u 13. minuti kada je Dimarco odlično ubacio za Lautara, a on iz blizine nije dobro zahvatio loptu glavom i pucao je preko gola.

Niti Porto nije mirovao, prijetio je i on te je u 37. minuti mogao do pogotka. Taremi je krasno petom ostavio loptu za Grujića koji puca, Onana koljenom odbija loptu, ali do Galena koji puca glavom i ne pogađa u prazan gol.

U zadnjim trenucima prvog dijela priliku za domaćina imao je Bastoni nakon još jednog ubačaja Dimarca, ali Costa brani.

U drugom dijelu Porto je izgledao dobro u početku, ali kako je susret odmicao, Inter je također podizao svoju igru.

Embed from Getty Images

U 78. minuti Otavio je zaradio drugi žuti karton nakon što je zakašnjelim startom nagazio Calhanoglua i nakon toga sve je bilo u znaku Intera.

Pogodak je stigao u 86. minuti. Barella je ubacio s lijeve strane, Lukaku ostao samo u sredini i pucao glavom, lopta pogađa vratnicu i ponovno se odbija Lukakuu koji ovaj put ne griješi.

Imao je Lukaku još jednu priliku, ali ovaj put Costa je zaustavio njegov pokušaj.

Rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 1:0 i Inter je upisao pobjedu uoči uzvrata. Prednost nije velika, ali je kakva-takva. Marcelo Brozović igrao je od 72,. minute kada je zamijenio Mhitarjana.