SuperSport Druga NL: Tri pobjede domaćina, Slavonci poraženi na Kvarneru

Branimir Korać • petak, 24.02.2023.

Odigrana su prva tri susreta 16. kola SuperSport Druge NL, a u sve tri utakmice pobjedu su uzeli domaćini. Druga momčad Osijeka, Marsonia i Međimurje poraženi su na otvaranju drugog dijela sezone...

Grobničan je upisao tri važna boda koja ga malo odmiču od onih najugroženijih. Domaćin je slavio 1:0 i uzeo je bitne bodove.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+)

Jedini pogodak postignut je već u desetoj minuti kada je Redžepi ubacio, a Filip Batarelo sa sedam-osam metara pogodio za vodstvo.

U završnici dvoboja gosti su ostali s igračem manje nakon prekršaja vratara Tina Sajka izvan 16 metara u 92. minuti.

Opatija je ugostila Marsoniju i upisala je pobjedu 2:1. Brođani su imali prednost na odmoru, ali u nastavku je domaćin došao do preokreta.

U završnici prvog poluvremena gosti zarađuju kazneni udarac nakon igranja rukom u 16 metara Opatije, a Selmir Mahmutović s bijele točke pogađa za vodstvo.

Ipak, u drugom dijelu vrlo rano domaćini zarađuju jedanaesterac zbog prekršaja nad Ajayijem, a Tonći Kukoč poravnava na 1:1.

U 60. minuti Marsonia je mogla ponovno povesti, no Mahmutović je pogodio gredu da bi tri minute kasnije Mario Kordić povukao napad i pucao s ruba 16 te pogodio za 2:1.

Inače, imao je sudac pune ruke posla i na ovom susretu, kod kaznenog udarca za Brođane u završnici prvog dijela isključio je s klupe Igora Jugovića.

Sesvećani su odradili posao već u prvom poluvremenu kada su došli do oba pogotka u pobjedi protiv Međimurja 2:0. Strijelac je bio Ivan Abramović.